Машина за миење садови FRD50H

Екстра моќна проточна машина од висока класа за миење садови наменета за средни и големи ресторани, хотели и мензи. Можност за монтирање во агол или проточна линија со влезна/излена маса. Индустриска димензија на корпа од 500х500mm, со корисна висина за миење од 450mm. Работа во циклуси од 1, 2 или 3 минути како и авто-старт (АС) опција. Со помош на термо-стоп опцијата, оваа интелигентна машина секогаш ќе испорача врвно измиени садови. Комплетно изработена од инокс 18/10 AISI 304, со екстра моќни грејачи од Incoloy® 800 легура, патентирана форма на сад како и пума со висока моќност.

 • Димензии на корпа: 500х500mm
 • Капацитет на миење: 1080 чинии/час
 • Должина на циклуси: 1, 2, 3 минути
 • Потрошувачка по циклус: 2.7л.
 • Моќност: 8.7kW
 • Напон: 400V 3N
 • Вклучени дозери за хемија
 • Дигитален контролен панел со самодијагностика
 • Димензија: 730x820x1530(2010)mm
 • Тежина: 100kg.

SKU: FRD50H Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 100 кг
Димензии 73 × 82 × 153 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.