Тунелска машина за миење садови FRD120CT

Моќна тунелска машина од висока класа за миење садови наменета за големи ресторани, кантини, хотели и мензи. Можност за избор на страна на влез и монтажа во проточна линија со влезна/излена маса. Индустриска димензија на корпа од 500х500mm, со корисна висина за миење од 450mm. Комплетно изработена од инокс 18/10 AISI 304, со екстра моќни грејачи од Incoloy® 800 легура, патентирана форма на сад како и пума со висока моќност.

 • Димензии на корпа: 500х500mm
 • Капацитет на час: 120 корпи/час
 • Капацитет на миење: 2160 чинии/час
 • Потрошувачка по циклус: 1.3л.
 • Моќност на пумпа: 750 l./min.
 • Моќност: 23.5kW
 • Напон: 400V 3N
 • Вклучени дозери за хемија
 • Дигитален контролен панел со самодијагностика
 • Димензија: 1150x770x1615(2090)mm
 • Тежина: 280kg.

SKU: FRD120CT Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 280 кг
Димензии 115 × 77 × 162 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.