Електрична пица купола Neapolis 4 MF-NEA4

Neapolis® e најмоќната електрична пица печка во светот со максимална температура од 510°C. Совршена за вистинска наполитана пица, пица класика, како и секакви видови на класични или „gourmet“ пици. Совршено рамномерно печење на оригинален „Biscotto“ шамот – особено погоден за наполитана. Изработена од ексклузивни материјали во Италија – со детали во пост-индустриски стил.

 • Капацитет: 4 пици x Ø33
 • Внатрешна димензија: 750x755x150mm
 • Температура: +50 до +510 ℃
 • 20 програми
 • Електронска контрола на температура – DualPower™
 • Халогенско светло за внатрешност
 • Систем за пиролитичко чистење – PowerCleaning™
 • Капацитет на ферментациска комора: 8 х EN600x400mm
 • Моќност: 12kW + 1kW
 • Напон: 400V 3N
 • Димензии: 1085x1415x1995mm
 • Тежина: 450kg.

SKU: MF-NEA4 Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 450 кг
Димензии 109 × 142 × 200 cm
Бренд

Moretti Forni

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.