Електрична пица печка PP12XL

Професионална Fortis® електрична пица печка со италијански шамот и температура до 450°C. Едноставна и интуитивна контрола на температура во две зони. Лесни за одржување и ракување. Опремена со висококвалитетни и трајни грејачи од инокс.

 • Капацитет: 12 пици x Ø33
 • Внатрешна димензија: 1050x720x140mm
 • Број на етажи: 2
 • Температура: +50 – 450°C
 • Шамотна основа за печење
 • Внатрешно осветлување
 • Моќност: 16kW
 • Напон: 380V 3N
 • Димензии: 1290x900x680mm
 • Тежина: 160kg.

SKU: PP12XL Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 160 кг
Димензии 129 × 90 × 68 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.