Вертикален фрижидер за чоколадо VF700GN-CH

Професионален вертикален фрижидер за оддржување на чоколадо. Капацитет од 700 литри, со прецизна регулација на температура и влага. Уред од висока класа изработен од инокс по HACCP стандарди – со заоблени ивици во внатрешноста.

 • Капацитет: 700 л.
 • Температура: +10 до +14 ℃
 • Регулација на влага: макс. 65% RH
 • Стандард: GN2/1
 • Моќност: 250W
 • Напон: 220V 1N
 • Медиум: R290
 • Димензии: 700x810x2050mm
 • Тежина: 155kg.

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 155 кг
Димензии 70 × 81 × 205 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.