Термо кутија EN стандард FTB-EPP-406030TL

Fortis® транспортна термо кутија за храна од високо-квалитетен EPP. Совршена за топла, ладна или свежа храна. Отпорна на температура од -40/+120°C. Во согласност со најнови ЕУ стандарди за безбедност на храна. Робусна и лесна за манипулација, безбедна за миење во професионални машини за садови.

 • Капацитет: 81 литри
 • Стандард: EN600x400mm
 • Внатрешни димензии: 625х425х305mm
 • Специјално дизајнирана за пекари/слаткарници
 • Безбедно одржување на храна 4+ часа
 • Отпорна на вода
 • Димензии: 697х497х379mm
 • Teжина: 1.9kg.

Шифра: FTB-EPP-406030TL Категории ,

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 2 кг
Димензии 70 × 50 × 38 cm
Бренд

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови до 10 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.