Термо банкет комора GN2/1 TBK18

Fortis® мобилна термо бакнет комора за оддржување на топла храна. Совршено решение за индустриски кетеринг, големи ресторани за прослави. Комплетно изработена од инокс AISI 304 со прецизна регулација на температура и влага.

  • Капацитет: 18 x GN2/1 65mm (36 x GN1/1 65mm)
  • Температура: од +30 до +90°C
  • Моќност: 3kW
  • Напон: 220V 1N
  • Димензии: 780х880х1670mm
  • Teжина: 105kg.

SKU: TBK18 Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 105 кг
Димензии 78 × 88 × 167 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
  • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
  • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
  • Производот да биде од компанија во Македонија.
  • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.