Sous vide уред SVC01BA

Sous Vide уред наменет е за користење во различни GN садови и контејнери. Готвењето на храната на точно определена температура спречува прекумерно готвење на храната. На тој начин се задржуваат сите хранливи материи, вкусот и сочноста при што храната не гори. Во комбинација со машини за вакумирање добивате најмодерен систем за приготвување на храна.

  • Температура: +20° – +90° C
  • Прецизност: +-1%
  • Количина на вода: 15l. макс.
  • Моќност: 1200W
  • Напон: 220V 1N
  • Димензии: 110x205x415mm

Original price was: 15.400,00 ден.Current price is: 13.860,00 ден. (без ДДВ)

SKU: SVC01BA Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 1 кг
Димензии 11 × 20 × 42 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
  • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
  • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
  • Производот да биде од компанија во Македонија.
  • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.