Машина за миење садови FRD50

Италијанска технологија, иновативност и квалитет. Идеална машина за мали и средни ресторани до 60 места за седење, кои имаат ограничен простор во кујната. Оваа моќна машина за садови и чаши доаѓа во компактни димензии но со голема индустриска корпа од 500х500mm. Мануелен контролен панел со циклус од 120 секунди овозможува брзо и ефикасно миење и плакнење. Ексклузивни патенти за: форма на сад за вода, пумпа со голема моќност како и хигиенска HACCP рачка. Комплетно изработена од инокс 18/10 AISI 304, со екстра моќни грејачи од Incoloy® 800 легура.

 • Димензии на корпа: 500х500mm
 • Капацитет на миење: 540-1800 пар./час
 • Должина на циклус: 2 минути
 • Потрошувачка по циклус: 2.7л.
 • Моќност: 4700W
 • Напон: 400V 3N
 • Вклучени дозери за хемија
 • Димензија: 500x600x825mm
 • Тежина: 44kg.

SKU: FRD50 Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 44 кг
Димензии 55 × 60 × 83 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.