Кафемат 3 групи VBM Replica 2B

VBM Replica Elettronica е совршен кафемат за најприбирливите баристи и експерти за кафе.  Прецизен и робустен – системот на Replica нуди стабилна контрола на температура дури и кога пареата се користи паралелно. Благодарение на независно подесување на температури за секоја група – можете да прилагодите секој филџан кафе независно. Одличен за барови и кафичи кои бараат високо квалитетен уред со моќни функции. Достапен во две бои: инокс или сина.

 • Тип: Автоматски (волуметриски)
 • Технологија: 2B – мултибојлер PID
 • Група: VBM 1961 thermosyphonic
 • Капацитет на бојлер: 3 x 0.5 литри + 16 литри
 • Вентили за пареа: 2 ком.
 • Вентили за топла вода: 1 ком.
 • Дигитален дисплеј за температура и притисок
 • Циклус за автоматско самоперење
 • Грејач за филџани
 • Моќност: 6800W
 • Напон: 400V 3N
 • Боја: Инокс
 • Димензии: 900x600x550mm
 • Teжина: 95kg.

SKU: RE3GEL2BINV2 Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 95 кг
Димензии 90 × 55 × 60 cm
Бренд

VBM

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.