Кафемат со 2гр. VBM Tecnique 2 Elettronica портокалов TE2GELHX-O

VBM Tecnique 2 Elettronica е совршен кафемат за барови и кафичи кои бараат високо квалитетен уред. Благодарејќи на иновативниот TS System, водата е со постојан квалитет и совршена температура за секоја подготвена шолја. Комплетно изработен од инокс – овој уред изгледа атрактивно, модерно и елегантно. Едноставен за ракување, чистење и оддржување. Кафематот е достапен во четири бои: инокс, црна, бела и портокалова.

 • Тип: Автоматски (волуметриски)
 • Технологија: HX – Изменувач на топлина
 • Група: VBM TS System
 • Капацитет на бојлер: 12 литри
 • Вентили за пареа: 2 ком.
 • Вентили за топла вода: 1 ком.
 • Грејач за филџани, со прилагодлива температура
 • Моќност: 3000W
 • Напон: 240V 1N / 400V 3N
 • Боја: Портокалова
 • Димензии: 790x620x480mm
 • Teжина: 66kg.

SKU: TE2GELHX-O Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 66 кг
Димензии 79 × 62 × 48 cm
Бренд

VBM

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.