Кафемат 2 групи VBM Replica Pistone 2

VBM Replica Pistone е совршен кафемат за оние љубители на кафе кои сакаат класичен стил и практичност на мануелно „изведено“ еспресо. Верни на Италијанската традиција на правење вистинско еспресо, овие машини се направени од врвни материјали и завшрени со елегантни детали кои оставаат безвременски изглед. Достапен во чеитри бои: инокс, бела, црна или сина.

 • Тип: Мануелен
 • Технологија: HX – Изменувач на топлина
 • Група: Piston Group
 • Капацитет на бојлер: 12 литри
 • Вентили за пареа: 2 ком.
 • Вентили за топла вода: 1 ком.
 • Грејач за филџани
 • Моќност: 4000W
 • Напон: 400V 3N
 • Димензии: 730x600x550mm
 • Teжина: 95kg.

SKU: RE2GPI-I Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 95 кг
Димензии 73 × 60 × 55 cm
Бренд

VBM

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.