Ферментациска комора MFK10

Висококвалитетна ферментациска комора компатибилна со нашите Fortis® конвектомати модели MCP4, MCP6 и MCP10. Изработена комплетно од инокс и систем за прецизна регулација на температура. Оваа комора како одличен спој со нашите конвектомати ќе заштеди простор и ќе оформи совршена целина во Вашата пекара, млечен ресторан или слаткарница.

 • Капацитет: 10 x EN600x400mm
 • Температура: 30 – 60°C
 • Регулација на температура
 • Моќност: 2.4kW
 • Напон: 230V 1N
 • Димензии: 850x1030x770mm
 • Тежина: 91kg.

SKU: MFK10 Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 91 кг
Димензии 85 × 103 × 77 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.