Електричен конвектомат MCP4EXS

Дизајнирана за гастро-пабови, кафе барови и ресторани кои имаат потреба од компактна и ефикасна печка. Функцијата за директно вбризгување на пареа овозможува оваа печка да ги задоволите потребите за печење на секој вид на свежо пециво, кроасани но, и секој тип на смрзнат или полупечен производ. Идеална за секој објект кој нема голем простор на располагање или нема пристап до електрично напојување од 380V.

 • Капацитет: 4 x GN2/3 или 354x325mm
 • Дистанца помеѓу нивоа: 78mm
 • Температура: 100 до +260 ℃
 • Директна пареа на копче
 • Моќност: 3.1kW
 • Напон: 230V 1N
 • Димензии: 600x680x540mm
 • Тежина: 37kg.

Original price was: 67.760,00 ден.Current price is: 60.984,00 ден. (без ДДВ)

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 37 кг
Димензии 60 × 68 × 54 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.