Електрична рото печка MF-R14E

R14E на Moretti Forni® e професионална конвекциска рото печка со количка од највисока класа. Совршена за сериозно производство во пекари, слаткарници или млечни ресторани. Системот Eco-Smartbaking® овозможува прецизно регулирање на температура според моменталната состојба во комората за печење со што придонесува заштеда на електрична енергија до неверојатни 30%.

 • Капацитет: 14 x EN600x400mm (опционално 18 тави)
 • Температура: +50 до +270 ℃
 • Дистанца помеѓу нивоа: 100mm
 • PID контролер со Adaptive-Power® технологија
 • 100 програми до 9 фази
 • Директна пареа
 • Автоматска регулација според количина на производ
 • Самодијагностика
 • Моќност: 25.6kW
 • Напон: 400V 3N
 • Димензии: 1145x1801x2486mm
 • Тежина: 580kg.

SKU: MF-R14E Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 580 кг
Димензии 115 × 180 × 249 cm
Бренд

Moretti Forni

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.