Електрична етажна печка MF-S100 Icon

SerieS е најнапредната модуларна етажна печка во светот! Благодарејќи на патентирани системи како Eco-SmartBaking® овозможува прецизно регулирање на температура според моменталната состојба во комората за печење и заштеда на електрична енергија до неверојатни 35% и зголемна брзина на печење до 20%. Повеќе од еден милион опции на „кастомизирање“ на моделите на SerieS – овозможуваат истата да биде совршена за пекари, пицерии, млечни ресторани, слаткарници, ресторани, хотели како и кетеринг. Достапна во варијанти од 2 до 18 EN600x400mm тави (4 до 30 пици Ø35), од 1 до 3 етажи со внатершен финиш со или без шамот, со или без пареа.

 • Капацитет: 4 x EN600x400mm (8 пици x Ø35)
 • Внатершни димензии: 950x730x160mm
 • Температура: +50 до +450 ℃
 • PID контролер со Adaptive-Power® технологија
 • 100 програми со фази
 • Систем за генерирање на пареа
 • Систем за пиролитичко чистење
 • Самодијагностика
 • Моќни армирани грејачи
 • Ретро изглед – Icon
 • Моќност: 18kW + 1.5kW
 • Напон: 400V 3N
 • Димензии: 1365x1208x2255mm
 • Тежина: 429kg.

SKU: MF-S100 Icon Категории ,

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 429 кг
Димензии 137 × 121 × 226 cm
Бренд

Moretti Forni

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.