Електрична тунелска печка MF-T75/E

SerieT е револуционерна тунелска печка за голема продуктивност, врвна економичност и конзистентност во финален производ. Неколку патентирани технологии како Eco-Smartbaking®, Adaptive-Power® и Dual-Temp® овозможуваат оваа печка да биде ефикасна и максимално економична (до 30%). Идеална за производство но и за ресторани, пицерии, пекари со голема фрекфенција. Достапна во електрична или гасна варијанта со можност за модуларно редење една преку друга.

 • Продуктивност: 48 пици x Ø33 / час.
 • Внатрешна димензија: 740x500x80mm
 • Температура: +50 до +400 ℃
 • Дигитален дисплеј со програми
 • PID контролер со Adaptive-Power® технологија
 • Моќност: 16.55kW
 • Напон: 400V 3N
 • Димензии: 1810x1210x1160mm
 • Тежина: 214kg.

Шифра: MF-T75/E Категории ,

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 214 кг
Димензии 181 × 121 × 116 cm
Бренд

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови до 10 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.