Сечкалка за зеленчук Kronen KG201

Највисока класа на Kronen® Германска сечкалка за зеленчук достапна во нашиот асортиман. Комплетно изработена од инокс, вклучувајќи ги сите делови кои имаат контакт со храна. Моќна, брза и ефикасна. Сите делови можат да се мијат во професионална машина за садови со што се намалува времето на чистење на сечкалката. Избор на повеќе дискови за сечење, додатоци за коцки како и Brunoise.

  • Капацитет: до 400kg/h.
  • Вртежи: 28000rpm
  • Моќност: 750W
  • Напон: 220V 1N
  • Димензии: 236x511x630mm
  • Тежина: 25kg.

SKU: KG201 Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 25 кг
Димензии 51 × 24 × 63 cm
Бренд

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
  • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
  • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
  • Производот да биде од компанија во Македонија.
  • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.