Ролер за тесто RPT420

Заштедете време и зголемете ја ефикасноста со професионален ролер за тесто за пици, кифлички, пита како и ситни печива. Комплетно изработена во Италија – оваа машина е квалитетна, безбедна и лесна за ракување.

 • Ширина на ваљаци: 420mm (навален систем)
 • Тежина на тесто: 210 – 700gr.
 • Дијаметар на тесто: 260 – 400mm
 • Дебелина: 0 – 5mm
 • Моќност: 250W
 • Напон: 220V 1N
 • Димензии: 585x435x790mm
 • Тежина: 37kg.

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 37 кг
Димензии 59 × 44 × 79 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.