Машина за сечење сувомеснато SCN300G

Професионална Fortis® машина од највисока класа за сечење сувомеснати и млечни производи специјално наменета за супермаркети и голем обем на работа. Изработена по ХАСАП стандарди, од највкалитетни материјали. Лесна за ракување и чистење.

 • Дијаметар на сечиво: 300mm 45°
 • Дебелина на сечење: 0.2 до 14mm
 • Должина на шина: 290mm
 • Моќност: 242W
 • Напон: 220V 1N (опционално 400V 3N)
 • Димензии: 680x560x550mm
 • Тежина: 29kg.

SKU: SCN300G Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 29 кг
Димензии 68 × 56 × 55 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.