Машина за сечење сувомеснато SCN350G/CL

Професионална Fortis® машина од највисока класа за сечење сувомеснати и млечни производи специјално наменета за супермаркети и голем обем на работа. Изработена по ХАСАП стандарди, од највкалитетни материјали. Лесна за ракување и чистење.

 • Дијаметар на сечиво: 350mm 45°
 • Дебелина на сечење: 0.2 до 14mm
 • Должина на шина: 360mm
 • Моќност: 370W
 • Продолжена шина за големи производи
 • Напон: 220V 1N (опционално 400V 3N)
 • Димензии: 700x580x630mm
 • Тежина: 36kg.

SKU: SCN350G/CL Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 36 кг
Димензии 70 × 58 × 63 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.