Контејнер за храна 18л. ПК CHS18C

Висококвалитетен контејнер за храна и намирници. Наменет за професионални кујни кои работат по високи стандарди за квалитет, хигиена и контрола на критични точки. Овозможува одлична прегледност при складирање на храна и намирници во фрижидери и замрзнувачи. Изработени од висококвалитетен поликарбонат (PC) отпорен на падови. Идеално решение за секоја современа кујна, пекара или слаткарница. За користење на температури од -40℃ до 99℃.

    • Капацитет: 18 литри
    • Tип: поликарбонат (PC)
    • Димензии: 285x285x320mm

SKU: CHS18C Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Димензии 29 × 29 × 32 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
  • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
  • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
  • Производот да биде од компанија во Македонија.
  • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.