Комора за зреење месо KME500PVB

Врвнa комори за зреење месо од нашата Fortis® Zernike серија – произведена комплетно во Италија . Изработени од квалитетен AISI 304 нерѓосувачки челик со вградени системи за прецизна регулација на температура, влага и циркулација на воздух. OxigenKlima® патентирана технологија за природно збогатување со активен кислород за совршено квалитетно и безбедно зреење на месо.

 • Капацитет на месо: мин. 50кг. до 100кг.
 • Температура: 0 до +4 ℃
 • Моќност: 550W
 • Напон: 220V 1N
 • LED осветлување
 • Дигитален контролер со рецепти
 • OxigenKlima® патентирана технологија
 • Патентиран “V-O” систем за циркулација на воздух
 • Сензори за влага и температура
 • Моноблок систем со R290 фреон
 • Димензии: 665x745x1810mm
 • Тежина: 150kg.

SKU: KME500PVB Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 150 кг
Димензии 67 × 75 × 181 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.