Хоризонтален катер HC6

Fortis® професионален хоризонтален катер за храна. Совршена машина за серизони кујни, мензи, кетеринг или месарници. Идеален за сечкање и мешање на секаков вид на храна како: зеленчук, зачини, месо, риба – за правење на бази за готвење, додатоци, салати, колбаси, виршли или паштета. Изработен од висококвалитетен инокс и алуминиум – со моќен пренос и остри сечива. Лесни за чистење и во склад со HACCP стандарди.

  • Моќност: 550W
  • Напон: 220V 1N
  • Капацитет на сад: 5.5 литри
  • Брзина: 1400/12rpm
  • Димензии: 760x550x525mm
  • Тежина: 37kg.

SKU: HC6 Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 37 кг
Димензии 55 × 76 × 53 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
  • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
  • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
  • Производот да биде од компанија во Македонија.
  • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.