Гасен горилник 2/1 US GG2T-FBS

Професионален гасен горилник со висока моќност од линијата Fortis® Black Series произведенa по американски стандард. Робустен систем кој нуди врвни перформанси и многу лесна употреба и чистење. Одличен како помошен горилник за супи, сосови и приготвување на бујон – или како примарен горилник за азиска храна или паста. Изработен комплетно од инокс.

 • 2 горилника
 • Моќност Qn: ~17,6kW
 • ТНГ 28-37mbar
 • Пилот пламен
 • Безбедносни сонди
 • Димензии: 305x730x340mm
 • Тежина: 30kg.

SKU: GG2T-FBS Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Димензии 31 × 73 × 34 cm
Бренд

Fortis Black Series

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.