Гасен горилник 1/1 GG1-FBS

Професионален гасен горилник со висока моќност од линијата Fortis® Black Series. Робустен систем кој нуди врвни перформанси и многу лесна употреба и чистење. Одличен како помошен горилник за супи, сосови и приготвување на бујон – или како примарен горилник за азиска храна или паста. Изработен комплетно од инокс.

  • 1 горилник
  • Моќност Qn: ~9kW
  • ТНГ 30mbar
  • Безбедносна сонда
  • Димензии: 375x625x200mm
  • Тежина: 10kg.

SKU: GG1-FBS Категории ,

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 10 кг
Димензии 38 × 63 × 20 cm
Бренд

Fortis Black Series

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
  • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
  • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
  • Производот да биде од компанија во Македонија.
  • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.