Центрифугален соковник CS550B

Професионален соковник со систем за центрифугална екстракција. Изработен од висококвалитетен инокс и легури од алуминиум. Fortis® центрифугалниот соковник е идеален за сериозни кафетерии, ресторани или барови кои имаа потреба од брза, ефикасна и квалитетна екстракција на голема количина сок.

  • Капацитет: 120kg/h.
  • Вртежи: 28000rpm
  • Моќност: 550W
  • Напон: 220V 1N
  • Тежина: 19kg
  • Димензии: 430x350x450mm

SKU: CS550B Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 19 кг
Димензии 35 × 43 × 45 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
  • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
  • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
  • Производот да биде од компанија во Македонија.
  • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.