Блендер за храна – автоматски 2.5l. сив FKB2500A.G

Професионален комерцијален блендер, со автоматски програми. Опција за 5 брзини, со 5 програми и пулсирачки режим на работа. За секаков вид на храна, протеински шеикови или smoothies. Специјално направен за комерцијални намени (како и домашна употреба) за сите оние кои имаат потреба од моќен блендер кој инстантно ги ослободува сите хранливи материи од храната и ги прави достапни на организмот. Најдобриот комерцијален блендер во Македонија, по ХАСАП стандарди.

 • Капацитет: 2.5 литри
 • Вртежи: 30000rpm
 • Моќност: 1200W
 • Напон: 220V 1N
 • 5 брзини
 • 5 програми + пулсирачки режим
 • Димензии: 225x225x480mm

SKU: FKB2500A.G Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Димензии 23 × 23 × 48 cm
Бренд

Kalko

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.