Вертикален фрижидер EN600x400 Liebherr BKPv 8420

Професионален пекарски фрижидер Liebherr од висока класа изработен по HACCP стандарди – со заоблени ивици во внатрешноста. Високоефикасните  вентилатори  брзо ги ладат свежо складираните производи и одржуваат изедначена температура на ладење во внатрешноста.  Компонентите за ладење се безбедно интегрирани во горниот дел каде што може лесно да се пристапи и лесно да се исчисти филтерот на кондензаторот. Стилски контурниот SwingLine дизајн на овие апарати ги прави избор број еден доколку барате беспрекорни спецификации за дизајн-технологија. Вратите SwingLine се ергономски дизајнирани, лесно се чистат и лесно се отвораат благодарение на интегрираната рачка за држење со целосна должина. Внатрешност изработена од висококвалитетен инокс, надворешност од пластифициран челик.

 • Капацитет: 50 x EN600x400 (25 x EN600x800)
 • Температура: -5 до +15 ℃
 • Динамично ладење
 • Стандард: EN600x400 / EN600x800
 • Регулација на влага
 • Напон: 220V 1N
 • Медиум: R290
 • Автоматско одмрзнување
 • Димензии: 790x980x2120mm
 • Тежина: 150kg.

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 150 кг
Димензии 79 × 98 × 212 cm
Бренд

Liebherr

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.