Разладна салата станица RS9070P

Fortis® професионални разладни станици од висока класа изработени комплетно од инокс по НАССР станддарди. Идеални за секој ресторан, пицерија или fast food ресторан. Наменети за брз пристап на намирници и припрема на свежи салати.

 • Капацитет: 250l.
 • Стандард: GN 1/1
 • Температура: +2 до +8 ℃
 • Моќност: 230W
 • Напон: 220V 1N
 • Медиум: R290
 • Димензии: 900x700x1075mm
 • Тежина: 75kg.

SKU: RS9070P Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 75 кг
Димензии 90 × 70 × 108 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.