Планетарен миксер PM7B

Полупрофесионален помошен Fortis® планетарен миксер со капациетет од 7 литри. Совршен за мали кујни/работилници како помошен миксер или за домашна употреба. Три типови на алатки со три различни начина на матење. Подесување на брзина.

 • Волумен на сад: 7 литри
 • Брзина: 0 – 1000rpm
 • Вклучени 3 алатки
 • Капацитет на замес: 500-700гр.
 • Моќност: 500W
 • Напон: 220V 1N
 • Димензии: 380x240x405mm
 • Тежина: 14kg.

SKU: PM7B Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 14 кг
Димензии 38 × 24 × 41 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.