Планетарен миксер PM40E

Професионален планетарен миксер од висока класа за слаткарници, пекари и големи ресторани. Специјално дизјаниран со електронски регулатор на брзина  и пренос преку трајни и квалитетни ремени. Три типови на алатки со три различни начина на матење. Комплетно обезбедени со заштитни механизми за максимална безбедност при работа. Изработени за задоволување на ХАСАП стандарди. Достапен со различни опции како: шпакла за сад, садови со помали литражи и дигитална табла.

 • Волумен на сад: 40 л.
 • Моќност: 1500W
 • Напон: 400V 3N
 • Вртежи на планетарен сет: 40-160rpm
 • Eлектронска регулација на 10 брзини
 • Вклучени 3 алатки: жица, лопатка, спирала
 • Димензии: 700x910x1360mm
 • Тежина: 185kg.

SKU: PM40E Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 185 кг
Димензии 70 × 91 × 136 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.