Миксер за месо CEMB50

Професионалeн миксер за месо, составен од целосно иноксни куќиште и сад, со 2 осовини за мешање. На подвижна основа со 4 тркала, од кои 2 со кочница. За извонредно брзо миксање на месо, зачини и други состојки за добивање рамномерна смеса за мелено месо, плескавици и колбаси. Погоден за користење кај месопреработувачки капацитети, производители на месо и супермаркети. Сад со кипање за лесно префрлање на добиена смеса, и со мотор со вентилатор за непрекинато користење. Нерѓосувачки капак за отварање во две позиции, и сечивa кои лесно се вадат за темелно чистење.

 • Капацитет: 50л
 • Број на осовини за мешање: 2
 • Опции за вртење: напред, стоп, контра-насока
 • Моќност: 1850W
 • Напон: 400V 3N
 • Димензии: 815x500x1190mm
 • Тежина: 127kg.

SKU: CEMB50 Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 127 кг
Димензии 82 × 50 × 119 cm
Бренд

Minerva Omega

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.