Мелница за кафе Zenith 65 Touch

Професионална италијанска мелница за кафе со екран на допир од Eureka® 1920. Совршена за средни/големи кафе барови кои не прават компромис во квалитет на кафето што го служат. Изработена од најквалитетни материјали, лесна и едноставна за употреба и чистење.

 • Дијаметар на ножеви: 65mm (High Speed Dispersion)
 • Тип/материјал на ножеви: рамни – кален челик
 • Капацитет на корпа: 1.2kg.
 • Тип: On demand (мелење на секоја доза посебно)
 • Ефикасност: 2.8 – 3.8g/s (High Speed)
 • Брзина: 1370 rpm
 • Моќност: 280W
 • Напон: 220V 1N
 • Боја: Црна
 • Бројчаник на дози
 • Патентиран S.M.R.S систем
 • Димензии: 232х264х559mm
 • Тежина: 12kg.

SKU: 576B46 Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 12 кг
Димензии 23 × 27 × 56 cm
Бренд

Eureka

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.