Aвтоматска машина за плескавици C/E H SMART

Професионалнa машина за обликување плескавици и ќофтиња. Ефикасно обликува готова смеса од говедско, пилешко и месо од риба комбинирано со презла, јајца, сирење, соја и зачини. Постига идентична големина и тежина на сите парчиња во целиот работен циклус. Расположива со цилиндри за плескавица, ќофте, како и во други облици – квадратни, овални и по желба. Брза, тивка и безбедна за користење. Со ротор, обликувачки цилиндер и подвижна лента кои се вадат за лесно чистење и одржување. Идеална за користење во месари, кантини, кетеринг и фаст-фуд ресторани, супермаркети. Цилиндри за обликување се продаваат издвоено од уредот, согласно производни потреби. Уредот се нуди со подметнувач за хартија (опционално).

 • Капацитет: 18л.
 • Продуктивност: 1000 парчиња/час
 • Дијаметар на плескавица: Ø90, Ø100, Ø110 или Ø120mm, прилагодлива дебелина (max. 23mm)
 • Димензија на ќофте: 2 x Ø36mm
 • материјал: инокс, алуминиум
 • Моќност: 300W
 • Напон: 400V 3N
 • Димензии: 590x575x570mm
 • Тежина: 48kg.

SKU: CEHSMART Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 55 кг
Димензии 80 × 31 × 79 cm
Бренд

Minerva Omega

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.