Машина за миење црни садови FRD350S

Комерцијална машина за миење тави, шерпи и алат во професионални кујни, слаткарници, пекари како и индустрија. Најголема димензија на корпа во секторот од 1320х700mm, со корисна висина за миење од 500mm. Идеална за пекарски тави EN600x400mm или гасто садови GN1/1. Работа во циклуси од 2 – 12 минути во зависност од потребите. Комплетно изработена од инокс 18/10 AISI 304, со екстра моќни грејачи од Incoloy® 800 легура, патентирана форма на сад како и двојни пуми за миење со висока моќност.

 • Димензии на корпа: 1320х700mm
 • Корисна висина: 850mm
 • Капацитет на миење: 30 корпи/час
 • Должина на циклуси: 2 – 12 минути
 • Моќност: 15.5kW
 • Напон: 400V 3N
 • АВТ систем за плакнење
 • Вклучени дозери за хемија
 • Дигитален контролен панел со самодијагностика
 • Димензија: 1470x850x1960mm
 • Тежина: 315kg.

SKU: FRD350S Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 315 кг
Димензии 147 × 86 × 196 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.