Контејнер за храна 12л. тркалезен ПК CHR12C

Висококвалитетен контејнер за храна и намирници. Наменет за професионални кујни кои работат по високи стандарди за квалитет, хигиена и контрола на критични точки. Овозможува одлична прегледност при складирање на храна и намирници во фрижидери и замрзнувачи. Изработени од висококвалитетен поликарбонат (PC) отпорен на падови. Идеално решение за секоја современа кујна, пекара или слаткарница. За користење на температури од -40℃ до 99℃.

    • Капацитет: 12 литри
    • Tип: поликарбонат (PC)

Шифра: CHR12C Категории ,

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Бренд

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови до 10 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
  • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
  • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
  • Производот да биде од компанија во Македонија.
  • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.