Филтер за вода BWT bestmax XL FS28I00A00

Линија на универзални филтри за вода кои покриваат 90% од потребите на корисникот. Ги намалува минералите (Ca2+, Mg2+), лошите вкусови и хлорот од водата. Најекономично решение за отстранување на бигор, без потреба од омекнувачи, депуратори или сол. Идеално решение за кафе со врвен квалитет, чиста пареа во пекарски и гастро конвектомати како и вкусни пијалоци од вендинг апарати.

    • Капацитет на 10d°: 6800 литри
    • Големина: XL
    • Примена: кафемати, вендинг машини, пекарски и гастро конвектомати, печки со пареа

SKU: FS28I00A00 Категории ,

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Бренд

BWT

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
  • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
  • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
  • Производот да биде од компанија во Македонија.
  • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.