Електрична фритеза EFR2x16V

Највисока класа на Fortis® електрична фритеза за на маса – наменети за ресторани, фаст-фуд или кетеринг. Изработена од квалитетен инокс со екстремно брзи и прецизни трофазни грејачи од 5kW. Едноставна и безбедна за употреба обезбедена со систем за превенција од прегревање.

 • Kaпацитет: 2×11 литри
 • Моќност: 2x5kW
 • Напон: 380V 3N
 • Вентил за испуштање на масло
 • Голема „ладна“ зона
 • Безбедностен прекинувач
 • Димензии: 695x560x360mm

Шифра: EFR2x16V Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Димензии 70 × 56 × 36 cm
Бренд

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови до 10 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.