Електрична етажна печка со шамот и швел 9xEN600x400 EP39LX2

Најдобрите професионални електрични етажни печки на пазарот. Се одликува со брзо и прецизно постигнување на температура, рамномерно печење, долготрајно зачувување на топлината како и беспрекорна економичност. Модел со вграден швел и камени плочи (шамот) за печење на пици, пастрамајлии и сите видови лепињи.

 • Капацитет: 9 x EN600x400mm
 • Температура: +50 – 350°C
 • Моќност: 28kW
 • Шамотна основа за печење
 • Бојлери за швел на три етажа
 • Напон: 380V 3N
 • Димензии: 1780x1160x1780mm
 • Тежина: 400kg.

SKU: EP39LX2 Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

1.

Автоматска регулација на температура

Електрична етажна печка EP36S има високо прецизна регулација на температура со помош на автоматски дигитални PID термостати од најнова генерација. Поекономични во однос на манулени термостати до неверојатни 30%.

2.

Тајмер функција

Повеќе нема причина да заборавите нешто во печката и да го препечете. Електрична етажна печка EP36S је опремена со дигитални тајмер за алармирање.

3.

Независна работа

Fortis® етажни печки стандардно доаѓаат со две зони на секој етаж. Секој етаж и зона на печење се регулира со посебен сет на дигитални PID контролери. Едноставно вклучете колку етажи Ви се потребни и независно зададете температура на печење на горна и долна зона.

Тежина 400 кг
Димензии 178 × 116 × 178 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.