Вертикален замрзнувач Liebherr ProfiLine GGPv 6540

Професионален замрзнувач Liebherr од висока класа изработен по HACCP стандарди – со заоблени ивици во внатрешноста. Високоефикасните  вентилатори  брзо ги ладат свежо складираните производи и одржуваат изедначена температура на ладење во внатрешноста. Tехнологијата на No Frost обезбедува змрзнување на храната со циркулирачки разладен воздух при што се отстранува влагата и не дозволува формирање на мраз во внатрешниот дел на комората. Компонентите за ладење се безбедно интегрирани во горниот дел каде што може лесно да се пристапи и лесно да се исчисти филтерот на кондензаторот. Комплетно изработен од висококвалитетен инокс.

 • Капацитет: 597 л.
 • Температура: -10 до -26 ℃
 • Стандард: GN2/1
 • Напон: 220V 1N
 • Медиум: R290
 • Димензии: 700x830x2120mm
 • Тежина: 117kg.

SKU: GGPv 6540 Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 117 кг
Димензии 70 × 83 × 212 cm
Бренд

Liebherr

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.