Планетарен миксер PM20V

Професионален Fortis® планетарен миксер од висока класа за слаткарници, пекари и ресторани. Специјално дизјаниран со инвертер(VFD) и пренос преку трајни и квалитетни ремени. Три типови на алатки со три различни начина на матење. Комплетно обезбедени со заштитни механизми за максимална безбедност при работа.

 • Волумен на сад: 20 л.
 • Капацитет на замес: 9kg.
 • Моќност: 1100W
 • Напон: 220V 1N
 • Вртежи на планетарен сет: 95-420rpm
 • Варијабилна брзина со инвертер
 • Вклучени 3 алатки
 • Димензии: 460x610x930mm
 • Тежина: 85kg.

Шифра: PM20V Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 85 кг
Димензии 46 × 61 × 93 cm
Бренд

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови до 10 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.