Округлител OKR565

Професионална машина за обликување на тесто од висока класа произведенa по најнови светски стандарди. Наменетa за драстично зголемување на ефикасноста на формирање на тесто во пекари и пицерии. Идеално решение за средни и големи производствени капацитети. Капацитет на формирање до 1800 парчиња на час. Комплетно изработена од инокс за лесно одржување.

 • Тежина на тесто: 50 до 300gr.
 • Систем за обликување од алуминиум
 • Хидратација на тесто: од 65% до 80%
 • Моќност: 370W
 • Напон: 220V 1N
 • Димензија: 400x600x800mm
 • Тежина: 50kg.

SKU: OKR565 Категории ,

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 70 кг
Димензии 40 × 61 × 86 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.