Машина за миење чаши FRD40

Незаменлива алатка за секој модерен ресторан, бар, кафич или кафетерија. Заштедете неверојатно многу ресурси со оваа машина за миење чаши. Голема корпа од 400х400mm но во компактно пакување кое се вклопува во скоро секој шанк. Интензивен циклус од 120 секунди овозможува брзо и ефикасно миење и плакнење на чаши и мали чинии. Патенти за специјална форма на сад за вода, пумпа со голема моќност како и хигиенска рачка по HACCP. Комплетно изработена од инокс 18/10 AISI 304, со екстра моќни и ефикасни грејачи од Incoloy® 800 легура.

 • Димензии на корпа: 400х400mm
 • Капацитет на миење: 1500 пар./час
 • Должина на циклус: 2 минути
 • Потрошувачка по циклус: 2.7л.
 • Моќност: 3180W
 • Напон: 230V 1N
 • Вклучени дозери за хемија
 • Димензија: 450x520x695mm
 • Тежина: 35kg.

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 35 кг
Димензии 45 × 52 × 70 cm
Бренд

Fortis

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.