Сечкалка за зеленчук GSM 5

Brunner-Anliker® швајцарска сечкалка со машина 100% изработена од иноксен челик и дискови за сечење целосно изработени фиберглас композит со сребрен прав за природно силни антимикробни својства. Рачно острените дискови постигаат сечење како да е извршено од врвните шефови. Трајност на дисковите е до 5 години, благодарејќи на рамни навртки кои оневозможуваат главење на честиците од храна. Закосеноста од 45° на машината придонесува за ергономско работење и лесно послужување на намирниците. Машината лесно се чисти, со едноставно вадење на главата и дисковите, соодветни за перење во машина за садови. Машината доаѓа со вклучен brunoise функција (за фино сецкање на коцки) и за spaghetti сечење. Голем избор на различни варијации на сечење и рендање на зеленчук, овошје, чоколадо и тврди сирења. Дисковите за сечење се нудат за докупување согласно потреби.

  • Капацитет: до 150kg/h.
  • Моќност: 260W
  • Напон: 220V 1N
  • Димензии: 250x315x540mm
  • Тежина: 23kg.

SKU: GSM5 Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 23 кг
Димензии 25 × 32 × 54 cm
Бренд

Brunner Anliker

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
  • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
  • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
  • Производот да биде од компанија во Македонија.
  • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.