Гасен грил за донер/гиро 35kg. GDM435-FBS

Гасен донер/гиро грил од линијата Fortis® Black Series. Модуларна контрола на секоја зона со независни вентили и безбедносни сонди. Високо квалитетни инфрацрвени грејачи изработени од керамика. Робустен систем кој нуди врвни перформанси и многу лесна употреба и чистење. Изработен комплетно од инокс.

 • Капацитет на месо: до 35kg.
 • Корисна должина на ражен: 550mm
 • Број на зони: 4
 • Моќност Qn: ~10.8kW
 • ТНГ 30mbar
 • Безбедносни сонди
 • Димензии: 500x500x900mm
 • Тежина: 27kg.

SKU: GDM435-FBS Категорија

Контактирајте нè за цена

Нашиот искусен тим за продажба ќе Ви помогне да го изберете вистинскиот производ.

Понеделник - Петок: 09 до 17ч. / Fortis® Gastro Centar Куманово

Тежина 27 кг
Димензии 50 × 50 × 90 cm
Бренд

Fortis Black Series

Fortis® Премиум Гаранција

Обезбедена 12 месеци Fortis® премиум гаранција која вклучува оригинални резервни делови и работна рака.

Fortis® Сервис

Обезбеден професионален сервис и оригинални резервни делови минимум 5 години за секој уред по сериски број на уред, без разлика дали го имаме во моменталната понуда на производи или не.

Fortis® Поддршка

Ефикасна и бесплатна телефонска поддршка - ЗАСЕКОГАШ. Нашиот тим е секогаш спремен да одговори на Вашите прашања.

Имате подобра понуда за овој производ?

Не е проблем. Едноставно испратете ни ја понудата што ја имате добиено и нашиот тим ќе Ве контактира со подобра контра-понуда.

Услови
 • Производот во конкурентската понуда да биде од лагер со исти спецификации (тип, класа, големина, капацитет).
 • Производот да биде со исти комерцијални, гарантни и сервисни услови како нашите.
 • Производот да биде од компанија во Македонија.
 • Не се однесува на приватни продажби, користена опрема, опрема од огласи и други не стандардни канали за продажба.