Микро мелница

Микро мелница

Професионални Fortis® микро мелници за зачини, житарици, кафе и мешунки. Екстра моќни и ефикасни машини, изработени по највисоки стандарди за квалитет и компатибилни со ХАСАП стандарди.

Модел Капацитет Моќност Напон Вртежи Димензии (ШхДхВ) Лагер
PZ100A 100gr. 650W 220V 1N 28000rpm 170x170x350mm
PZ300B 300gr. 1500W 220V 1N 28000rpm 225x225x410mm
PZ500B 500gr. 2000W 220V 1N 25000rpm 225x225x410mm

Попусти - Понуди - Промоции

Запишете се во нашиот електронски билтен, за први да бидете известени за промоции, понуди и попусти!

Запиши ме!

Вашата приватност е наш приоритет. Вашите имејл адреси не ги продаваме или споделуваме со надворешни трети лица.