Хоризонтални катери

Хоризонтални катери

Fortis® професионални хоризонтални катери за храна. Совршени машини за серизони кујни, мензи, кетеринг или месарници. Идеални за сечкање и мешање на секаков вид на храна како: зеленчук, зачини, месо, риба - за правење на бази за готвење, додатоци, салати, колбаси, виршли или паштета. Изработени од висококвалитетен инокс и алуминиум - со моќен пренос и остри сечива. Лесни за чистење и во склад со HACCP стандарди.

Модел Моќност Напон Капацитет на сад Брзина Тежина Димензии (ШхДхВ) Лагер
HC6 550W 220V 1N 5.5l. 1400/12rpm 37kg. 760x550x525mm
HC10 750W 220V 1N 10l. 1400/12rpm 50kg. 850x600x460mm
HC24 1500W 220V 1N 24l. 1400/12rpm 128kg. 1030x800x1185mm

Попусти - Понуди - Промоции

Запишете се во нашиот електронски билтен, за први да бидете известени за промоции, понуди и попусти!

Запиши ме!

Вашата приватност е наш приоритет. Вашите имејл адреси не ги продаваме или споделуваме со надворешни трети лица.