Процесори за храна

Процесори за храна

Компактни и висококвалитетни процесори за храна за професионална употреба. Наменети за ситно сечкање, мешање и емулзија на секакви видови храна (зеленчук, овошје, месо, зачини). Изработени од висококвалитетен инокс и издржливи компоненти - во склад со HACCP стандарди. Брзи, ефикасни, лесни за чистење и безбедни за ракување.

Модел Моќност Напон Капацитет на сад Вртежи Тежина Димензии (ШхДхВ) Лагер
PH6 1800W 220V 1N 6l. 1000-2000rpm 19kg. 565x365x440mm
PH9 950W 220V 1N 9l. 1000-2500rpm 20kg. 570x385x460mm
PH12 1200W 220V 1N 12l. 1000-2500rpm 22kg. 575x385x525mm

Попусти - Понуди - Промоции

Запишете се во нашиот електронски билтен, за први да бидете известени за промоции, понуди и попусти!

Запиши ме!

Вашата приватност е наш приоритет. Вашите имејл адреси не ги продаваме или споделуваме со надворешни трети лица.