Контејнери за тесто

Контејнери за тесто

Професионални контејнери за ферментација на тесто. Идеални за сериозни пекари, пицерии и производствени погони за бели пецива и леб. Уникатен систем на сложување едни преку други при што се заштедува простор. Изработени од висококвалитетен PP - полипропилен или PE - полиетилен .Наменети за прехранбена индустрија и по ХАСАП стандарди. 

Модел Тип Димензии (ШхДхВ) Лагер
KT64075PE PE 600x400x75mm
KT64100PE PE 600x400x100mm
KT64075 PP 600x400x75mm
KT64100 PP 600x400x100mm

Попусти - Понуди - Промоции

Запишете се во нашиот електронски билтен, за први да бидете известени за промоции, понуди и попусти!

Запиши ме!

Вашата приватност е наш приоритет. Вашите имејл адреси не ги продаваме или споделуваме со надворешни трети лица.